Salifou John Sigo
Anna Falk
Louise Christine Willadsen
Tine Karlshøj
Henrik Vejlgaard
Árni Jóhan Petersen
Nanna Lindhardt
Kristian Høeg
Tabitha Buch Larsen
Jens Juul Madsen
Nanna Wang Carlsen
Mads Brandsen
Rikke Bendix Thomsen
Vibeke Soerensen
Anna Ebbesen
Nadia Vasiljev
Julie Vestergaard Nissen
Jacob Jørgensen
Danijela Jovic
Anne Bendix Schrøder
Christina Camilla Henriksen
Mikael Valsted Sørensen
Nicolai Zimling Fich
Anne-Marie Ubbe
Henrik Bryld
Steen Sirian
Simon Kvist Olsen
Simon Kvist Olsen
Jobsøgende
Cand.merc.(Kom.)
Tlf. 31185500
Karma: 14 (?)

Segmenta søger SAP-konsulenter:http://5x5m.com/lp/10401/denfortabtehelt.html

Oprettet på K Forum: onsdag 6. januar 2010
Resume

Jeg har en cand.merc.(kom.) uddannelse kombineret med en HA(kom.), begge fra C
openhagen Business School.  Jeg har speciale i virksomhedskommunikation og corporate branding. Min uddannelsesprofil er understøttet af min praktiske erfaring, der indtil nu har centreret sig omkring salg, marketing, projektledelse og politisk kommunikation. Mit gå-på-mod og drive er to af mine vigtigste styrker. Jeg er sportsjunkie og spiller badminton og løber på højt niveau.

Erfaring

2009 - 2009, Kommunikationskonsulent

FRI er en brancheforening for videnvirksomheder under DI, der arbejder for at for-bedre medlemsvirksomhedernes forretningsvilkår, styrke branchens rammebetin-gelser, profilere branchen og øge dens anerkendelse nationalt og internationalt. - Projektleder af udviklingen af undervisningskonceptet Future City. - Kontrol med to konsulentbureauer (IT-udvikling og kommunikationsrådgiv-ning) og fire fagkonsulenter fra Danmarks Pædagogiske Universitet. - Rapportering til sponsorer og andre stakeholders. - Budgetansvar. - Udrulning af Future City på nationalt plan i efteråret 2009. - Fundraising til næste sæson af Future City.

2007 - 2009, Kommunikationsassistent

- Sekretær for FRIs udvalg – Forum for Yngre Rådgivere. - Udvikling af projekt Future City. Det har inkluderet konceptudvikling og ud-vikling af digital platform www.futurecity.dk samt www.info.futurecity.dk. Desuden har jeg arbejdet med fundraising, projektplanlægning, kontakt med relevante stakeholders og politiske beslutningstagere samt markedsføring. - Opbygning og varetagelse af aktiviteterne omkring en national netværks-gruppe. I den forbindelse har jeg haft budgetansvar og arbejdet med plan-lægning, markedsføring og gennemførelse af netværksarrangementer. - Webredaktion og tekstforfatning til tre hjemmesider. - Gennemførelse af brancheundersøgelser. - Pressearbejde som formulering af PR-strategi, udarbejdelse af artikler, opsøgende pressearbejde og opgørelse af pressestatistik. - Udarbejdelse af FRIs ugentlige nyhedsbrev.

2007 - 2007, Praktikant

Relation var en konsulentvirksomhed , der arbejdede med at optimere deres klien-ters salgspotentiale ved at udvikle forretningsstrategier, lave salgsmateriale og hjemmesider samt lave kanvas arbejde. - Jeg arbejdede primært med hjemmesideudvikling samt new-bizz salg. Desu-den skrev jeg praktikrapport om employer branding.
Gæstebog (0)
Du skal være logget ind for at kunne skrive i gæstebogen.
Kristian Levring Madsen
Morten Maegaard
Andreas Kromphardt Carlsen
Daniel Bæk
Louise Krarup Hansen
Simon Kvists envejslinks ud (9)
Louise Aalbæk
Maria la-Belle Hansen
Janus Andreas Børgesen
Morten Hertz Larsen
Toke Kruse
Lisbet Jantzen
Helene Brinkgaard
Jeppe Schytte-Hansen
envejslinks til Simon Kvist (4)
Sanne Sigtenbjerggaard
Michael Bech
Helene Aagaard
Line Toftkjær