Kristian Nørgaard
Kamilla Regel Poulsen
Rigmor Vogt Johnson
Christian Calmar
Mia Desirée Gramkow
Birgit Offersen
Anne Kirstine Fallingborg
Camilla Jensen
Pia Bentved
Helle Maj
Julie Petersen
Mette Herold Pedersen Pedersen
Thomas Nielsen
Jakob Fynsk
Michael Refstrup
Katrine Skibsted Bach
Rikke Tidemann
Janni Andersen
Martin Abildgaard
Maibrit Dirdal
Rasmus Troelsen
Chris Østergaard
Maria Britt
Karin Møller-Olsen
Marc Emil Domar
Berit Lund
Claus Dahl
Claus Dahl
Laver software og snakker vildt meget
Eklektiker (autoriseret: http://anthony.liekens.net/pub/scripts/last.fm/supereclectic.php?user=clausd)
Karma: 937 (?)
Oprettet på K Forum: fredag 24. november 2006
fredag d. 22. juni 2007
351
Du har mulighed for at skrive en kommentar til din anbefaling, dette er valgfrit.
Gem Annuller

Gem som link

Anbefalinger (0)

Ingen anbefalinger

Nej til nationale identitetsovergreb

Nationalbranding - aldrig har ordets oprindelse som noget man gør med varmt stål ved køer stået tydeligere end i den frygtelige klamamse Claus Buhl rakker ned på her. Bare navnet Reputation Institute - bvadr. Og ligheden mellem de korporative kommandostrukturer og 70er enhedstænkning ligger jo også lige for - og forklarer iøvrigt både hvorfor vi ikke skal have den slags kommandostrukturer ude i samfundet og hvorfor virksomhederne, hvis de kan finde ud af det, også dropper dem (eller nogen af os dropper virksomheder, der ikke dropper dem).
Staten er bedst til spilleregler, også medlemskontingentet til klubkassen og etableringen af holdet for de tykke og bolddumme børn, og knap så god som træner eller anfører ude på banen.

Originalt indlæg:

http://www.classy.dk/log/archive/002935.html

Folk, der anbefaler 'Nej til nationale identitetsovergreb'

Der er ingen, der har anbefalet 'Nej til nationale identitetsovergreb' endnu. Vær den første!

Du har mulighed for at skrive en kommentar til din anbefaling, dette er valgfrit.
Gem Annuller

Kommentarer (0)

God tone i debatten

Hjælp os med at sikre en sober debat. Hold dig til saglige argumenter og understøt formålet med Kforum, som er at dele viden og erfaringer om kommunikation.

Læs Kforums takt og tone for god debatkultur her
Hvis du vil deltage i debatten skal du have en profil. Du kan oprette en profil på kforum her. Det tager få minutter.